Köşebilgi Yayınları
  • TYT Dil Bilgisi Soru Bankası

TYT Dil Bilgisi Soru Bankası

TYT
9786056895654

Bu kitap hazırlanırken üniversite sınavlarında sorulan dil bilgisi konuları baz alınmıştır. Konular birbirini destekleyecek biçimde sıralanmış, böylece öğreticilik ön planda tutulmuştur. Üniversite sınavında çıkan dil bilgisi sorularının sayısı bu konunun sınavdaki ağırlığının çok fazla olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla dil bilgisi konularına özgü, nitelikli bir kitabın varlığı öğrencilerin en büyük yardımcılarından olacaktır.

 

Kitaptaki özet konu anlatımı niteliğindeki Tablet Bilgilerle, soruları çözmek için bilmeniz gerekenleri eksiksiz ve açık bir biçimde vermek amaçlanmıştır. Yalın anlatım ve örnek cümleler konuyu daha rahat anlamanızı, örnek sorular da anladığınızı pekiştirmenizi sağlayacaktır. Konu anlatımındaki “Köşe Notu, Bilgi Köşesi, Uyarı Köşesi” bölümleri, anlatılan konuyla ilgili olarak dikkat edilmesi gereken noktalara işaret etmektedir.

 

Konu anlatımının arkasından gelen testlerdeki özgün sorular, öğrendiğiniz konuyu pekiştirmenizi sağlayacaktır. Testlerin çözümleri, takıldığınız noktaları size gösterecektir. Böylece konuyu hatırlayarak yanlışınızın nereden kaynaklandığının farkına varacaksınız.

 

Ünite Tarama Testleri, sizi biraz daha zorlayacak testlerden oluştuğundan bu testleri çözerek öğrenmenizi daha üst basamaklara çıkaracaksınız. Bu testlerin çözümleri de eksiklerinizi görmenizi ve bunları gidermenizi sağlayacaktır.

 

Birkaç konu işlendikten sonra karşınıza çıkacak olan Genel Tarama Testleri, o konularla ilgili olarak karışık sorular içermektedir. Dolayısıyla konuları öğrendikçe bu testlerle tekrar yapma imkanı bulacaksınız.